Pikselis yra papraščiausiai mažiausias adresuojamas elementas atvaizde. Kompiuteryje tai gali būti tam tikrą spalvinę vertę turintis kvadratėlis, spaudoje tai gali būti tam tikrą spalvą turintis taškas. Atvaizdai yra sudaryti iš pikselių kolekcijų vadinamų bitmapais. Dauguma atvaizdų kuriuos matome kompiuterio ekrane yra rastriniai.

Iš esmės bitmapas yra tinklelis kuriame kiekvienas individualus kvadratėlis (pikselis) turi savo spalvinę reikšmę. Tiesą sakant bitmapinis atvaizdas ir rastrinis atvaizdas yra sinonimai. Jeigu savo kompiuteryje priartintumėte betkokį didesnės rezoliucijos atvaizdą pamatytumėte, kad jie sudaryti iš tūkstančių kvadratėlių. Tai ir yra rastrinis atvaizdas. Kuo didesnis failas tuo didesnis bitmapas ir tuo daugiau vietos kietajame diske paveikslėlis užims.

Kitas niuansas su rasterine grafika yra tas kad didinant atvaizdo dydi atvaizdas praranda  kokybę. Būtent todėl rasterinė grafika nėra pats geriausias variantas spaudoje. Visgi rasterinės grafikos paveikslėliai yra nepakeičiami jeigu reikia realistinės grafikos (nuotraukos).  Rastriniai grafikos atvaizdams redaguoti dažniausia naudojama Adobe Photoshop arba GIMP.

Populiariausios rastrinių failų galūnės: .BMP, .PNG, .GIF, .JPG

Vektorinėje grafikoje atvaizdams kurti yra naudojami taškai. Vektorinė grafika kuriama specializuotomis programomis kur ant X ir Y ašies aškai yra dėliojami taškai. Šiais taškais kuriamos įvairiausios linijos, figūros ir formos. Vektorinė grafika yra vientisa t.y. ji nėra ‘pikseliuota’, todėl kokybė yra nepriekaištinga net ir didinant ar mažinant atvaizdą. Tekstas yra vienas dažniausiai pasitaikančių vektorinių grafikos elementų. Būtent dėl šios priežasties vektorinė grafika yra naudojama spaudos maketuose. Vektorinės grafikos failai užima mažiau vietos kietajae diske, kadangi vektoriai yra paremti apskaičiavimais, todėl viskas ką programai reikia padaryti atkurti matematines formules. Vektorinis logotipas atrodys kokybiškiau atsispausdinus bet kokiu spausdinimo aparatu ir naudojat bet kokiose medijose, todėl vektorinis logotipo formatas yra būtinas. Vektoriams kurti ir redaguoti dažniausiai naudojamos programos tai Adobe Illustrator, CorelDraw ir InkScape.

Populiariausios vektorinių failų galūnės : .SVG, .EPS, .PDF, .AI

Taigi esminis skirtumas tarp rastrinės ir vektorinės grafikos yra tas, kad rastrinė grafika yra sukurta iš pikselių, kai tuo tarpu vektorinė grafika sukurta iš matematinių taškų. Rasteriniai atvaizdai tinkamesni fotografijoms ar paveikslėliams. Vektoriniai atvaizdai tinkamesni logotipams, ilistracijomsm šriftams, brežiniams, maketams ir t.t. Kuriant dizainus dažnai daromos kompozicijos naudojant tiek geros kokybės rasterinius atvaizdus, tiek vektorinius atvaizdus.

Galima beveik kiekvieną vektorinį atvaizdą paversti rastrinių arba rastrinį vektorinių. Automatinės konversijos būna nevisada tikslios. Dėja, verčiant rastrinį į vektroinį dalis spalvinės informacijos paprastai prarandama t.y. neįmanoma sukurti tikroviškų vaizdų.

Jeigu jums reikalinga rastrinio atvaizdo perpeišimo į vektorinį – susiekite. Tikslią perpiešimo kainą pasakyti sudėtinga, nes kaina visuomet skirsis, priklausomai nuo turimo atvaizdo ar logotipo sudėtingumo, grafinių elementų gausos ir kitų susijusių faktorių. Susisiekite ir sužinokite tikslią perpiešimo kainą.

Meniu